REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Amerykańska firma Mars rozbudowuje fabrykę w Błoniu pod Warszawą. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Mars rozbudowuje fabrykę w Błoniu pod Warszawą. Powstaną nowe miejsca pracy
Mars Polska, polska spółka należąca do wielkiego, globalnego, amerykańskiego koncernu Mars, Incorporated, czołowy producent jedzenia dla zwierząt, uruchomił niedawno w miejscowości Błonie pod Warszawą (powiat warszawski zachodni) jedną z najbardziej nowoczesnych fabryk w Europie. Warta ponad 600 mln zł inwestycja, stworzyła ponad 200 nowych miejsc pracy. Teraz firma zdecydowała się na kolejną inwestycję.
Kolejny koreański inwestor wybuduje swoją fabrykę pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny koreański inwestor wybuduje swoją fabrykę pod Wrocławiem
Następny koreański inwestor Kyungshin Cable Poland Sp. z o.o. (spółka-córka Kyungshin Cable Co., Ltd...
[Warszawa] Biura ArtNorblin certyfikowane w systemie BREEAMartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Biura ArtNorblin certyfikowane w systemie BREEAM
Grupa Capital Park, inwestor dawnej Fabryki Norblina, zdecydował się na certyfikację powierzchni biu...
[Wrocław] Szwedzki FIAB buduje fabrykę i centrum badawczo-rozwojoweartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Szwedzki FIAB buduje fabrykę i centrum badawczo-rozwojowe
Szwedzka firma FIAB inwestuje we Wrocławiu. Firma rozpoczęła pod koniec sierpnia budowę nowej fabryk...
Kellogg inwestuje 275 mln zł w polską fabrykę słynnych przekąsek Pringles artykuł
Pokaż artykuł
Kellogg inwestuje 275 mln zł w polską fabrykę słynnych przekąsek Pringles
Producent popularnej marki Pringles inwestuje w swoją polską fabrykę zlokalizowaną w Kutnie, w województwie łódzkim. To odpowiedź na rosnący popyt produktów marki oraz rozwijającego się biznesu Pringles w Europie.
Na terenie dawnej fabryki Fiata w Bielsku‑Białej powstanie gigantyczne data center. Inwestycja warta miliard dolarówartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie dawnej fabryki Fiata w Bielsku‑Białej powstanie gigantyczne data center. Inwestycja warta miliard dolarów
Nowy rozdział dla kolejnego terenu pofabrycznego w województwie śląskim. Pod koniec 2024 roku DL Invest Group sfinalizowała zakup blisko 53‑hektarowego kompleksu przemysłowego w Bielsku‑Białej od koncernu Stellantis. Transakcja opiewała na około 27 mln euro, a początkowe zapowiedzi mówiły głównie o przekształceniu terenu w nowoczesną strefę logistyczno‑produkcyjną. Dziś wiadomo już, że plany są znacznie bardziej ambitne – na terenie dawnej fabryki silników Fiata ma powstać jedno z największych w Polsce centrów danych.
Aglomeracja Wrocławska: Szwedzki Autoliv rozbuduje za 25 mln euro fabykę w Jelczu-Laskowicachartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Szwedzki Autoliv rozbuduje za 25 mln euro fabykę w Jelczu-Laskowicach
Znamy szczegóły najnowszej inwestycji szwedzkiego koncernu motoryzacyjnego Autoliv w Aglomeracji Wro...
[Łódź] Biurowiec Skanska bohaterem komiksuartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Biurowiec Skanska bohaterem komiksu
Oddany do użytku w maju bieżącego roku biurowiec Infosys Green Horizon w Łodzi stał się bohaterem ko...
[Warszawa] Budynek wielorodzinny "Krasińskiego 41"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Budynek wielorodzinny "Krasińskiego 41"
Warszawa, Żoliborz
Niemiecki koncern BSH stawia na Wrocław i zwiększa zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH stawia na Wrocław i zwiększa zatrudnienie
Kolejna wielka, znana, globalna firma stawia na stolicę Dolnego Śląska i zwiększa zatrudnienie. Niemiecki koncern BSH zainwestował we Wrocławiu dotychczas już ponad miliard złotych. Zatrudnia w tym mieście ponad 1500 osób. Powstaną kolejne nowe miejsca pracy.
[Dolny Śląsk] Japońska firma z branży automotive ponownie inwestuje w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Japońska firma z branży automotive ponownie inwestuje w Legnicy
TBMECA – spółka joint venture Toyota Boshoku, Denso i Mecaplast wyda 15 mln zł na rozbudowę swo...
Światowy potentat z branży higienicznej zwiększa zatrudnienie w fabryce pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Światowy potentat z branży higienicznej zwiększa zatrudnienie w fabryce pod Wrocławiem
Światowy lider w zakresie higieny, zdrowia i rozwiązań medycznych, szwedzka firma Essity stawia na Polskę. Konsekwentnie zwiększa produkcję w swojej polskiej fabryce zlokalizowanej w Oławie pod Wrocławiem, w województwie dolnośląskim. Dzięki stałemu rozwojowi, zwiększa też zatrudnienie.
Kolejne zwolnienia grupowe! Austriacka Grupa Mayr-Melnhof ogranicza produkcję w fabryce w Kwidzynieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne zwolnienia grupowe! Austriacka Grupa Mayr-Melnhof ogranicza produkcję w fabryce w Kwidzynie
Austriacka Grupa Mayr-Melnhof poinformowała o ograniczeniu zakresu strategicznych inwestycji w fabryce MM Kwidzyn w województwie pomorskim. Zarząd spółki zakończył proces konsultacji dotyczących zwolnień grupowych prowadzonych ze związkami zawodowymi. Redukcja zatrudnienia jest następstwem decyzji o zamknięciu jednej z linii produkcyjnych.
Polska fabryka amunicji 40 mm coraz bliżej artykuł
Pokaż artykuł
Polska fabryka amunicji 40 mm coraz bliżej
W dniu 16 stycznia 2026 roku Niewiadów Polska Grupa Militarna S.A. zawarła umowę inwestycyjną z Forum 119 Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym, określającą kluczowe założenia planowanej inwestycji o wartości do 60 mln zł, mającej na celu sfinansowanie uruchomienia w Polsce fabryki produkującej amunicję średniego kalibru 40 mm. Inwestycja realizowana będzie z wykorzystaniem środków pieniężnych udostępnionych przez Inwestora, zgodnie z warunkami określonymi w umowie.
[małopolskie] W Bochni rozpocznie się produkcja japońskich silnikówartykuł
Pokaż artykuł
[małopolskie] W Bochni rozpocznie się produkcja japońskich silników
Japoński koncern MABUCHI MOTOR ogłosił, że w Małopolsce wybuduje swoją fabrykę. W Bochni zainwestuje...
Fabryka Broni "Łucznik" inwestuje w robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Broni "Łucznik" inwestuje w robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych
Zarząd Fabryki Broni "Łucznik" – Radom Sp. z o.o. podpisał umowę z Ministerstwem Aktywów Państwowych, reprezentującym Skarb Państwa. Dotyczy ona wsparcia finansowego projektu „Robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych w Fabryce Broni". Wartość całej umowy wynosi 25,96 mln zł, z czego dofinansowanie ze strony MAP wyniesie 8,36 mln zł. Projekt jest realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
Fabryka Norblina w Warszawie powiększa ofertę gastronomicznąartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Norblina w Warszawie powiększa ofertę gastronomiczną
Już wiosną tego roku – 22 kwietnia – gastronomiczna oferta Fabryki Norblina powiększy się o kolejne, wyjątkowe smaki. Restauracja Amar Beirut będzie połączeniem libańskiej sztuki kulinarnej i bliskowschodniej kultury i muzyki w nowoczesnym wydaniu. Łącznie zajmie 700 mkw. w jednym ze zrekonstruowanych budynków pofabrycznego kompleksu, w którym goście będą mogli podziwiać z bliska największy eksponat Muzeum Fabryki Norblina – hydrauliczny akumulator wyrównawczy do prasy 520-tonowej.
Wielka inwestycja duńskiej firmy Vestas w Szczecinie. Powstanie wiele miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja duńskiej firmy Vestas w Szczecinie. Powstanie wiele miejsc pracy!
Król Danii Fryderyk X w trakcie swojej pierwszej podróży zagranicznej odwiedził Szczecin, który staje się offshorową stolicą Polski. W towarzystwie swoich ministrów i przedstawicieli duńskich firm wmurował kamień węgielny pod budowę pierwszej fabryki firmy Vestas.
Wielka chińska inwestycja w Wielkopolsce i prawie 1000 miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Wielka chińska inwestycja w Wielkopolsce i prawie 1000 miejsc pracy!
Kolejna chińska inwestycja w Polsce. Tym razem w województwie wielkopolskim. W Koninie rusza jedna z najważniejszych inwestycji przemysłowych ostatnich lat. Zakład należący wcześniej do brytyjskiego koncernu Johnson Matthey został przejęty przez chińską spółkę JS Energy Europe, która planuje przekształcić go w nowoczesną fabrykę komponentów do akumulatorów elektrycznych.
1200 miejsc pracy! Hiszpańska firma Persan otworzyła fabrykę pod Wrocławiem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
1200 miejsc pracy! Hiszpańska firma Persan otworzyła fabrykę pod Wrocławiem [FILM]
Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem gotowa. Ponad 1200 osób znalazło zatrudnienie w nowo otwartej fabryce chemii gospodarczej hiszpańskiej firmy Persan w podwrocławskich Wróblowicach, w gminie Miękinia. Budowa zakładu produkcyjnego zlokalizowanego przy drodze krajowej nr 94, zaledwie kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia trwała dwa lata. To jedyna fabryka tej firmy w Polsce.
REKLAMA